Falugondnokok Duna- Tisza Közi Egyesülete... Üdvözöljük Honlapunkon! !
 

Esélyt adunk
- Jó gyakorlatok a felnőttképzésben

Magyar Népfőiskolai Társaság, 2008
Felelős kiadó: Sz. Tóth János
Felelős szerkesztő: Mihályfi Márta és Trencsényi Imre
Tervezőszerkesztő: Kű Marianna
ISBN 978-963-87884-0-5
A 200 oldalas dokumentumgyűjtemény "Az élethosszig tartó tanulás népszerűsítése - Az EU-elvárások megismerése" projekt részeként jött létre.
Tárgya: innovatív projektek a mai magyar felnőttképzés nem-formális szférájában.

Szerkezete: Sz. Tóth János bevezetőjét Magyarország 7 fejlesztési régiójából 38 humánerőforrás-fejlesztési projekt strukturált, nemzetközi összevetésre lehetőséget adó leírása követi, majd függelékként a projekt megvalósítását előkészítő módszertani segédlet, az Európai Közösségek Bizottságának két meghatározó jelentőségű közleménye (2006, 2007) következik. A kötetet A kulcskompetenciák területei: definíciók, ismeretek, készségek és attitűdök című értelmező dokumentum zárja.

A röviden és tényszerűen leírt 38 projekt a nem-formális felnőttképzésnek szinte minden lehetséges dimenzióját megjeleníti. A közművelődési intézményrendszerből kiváló alapítványoktól és egyesületektől a szakképzési egyéni vállalkozásokon át a személyes társadalmi szerepvállalásig és a kormányzati-önkormányzati szféra által nem vagy nem kellő hatékonysággal ellátott képzési-nevelési feladatok átvállalásáig a humánerőforrás-fejlesztés lehetőségeinek széles skálája jelenik meg a leírt modellekben.
Az "Esélyt adunk" - Jó gyakorlatok a felnőttképzésben c. gyűjteményes kötetben a 38 jó gyakorlatból a Közép-Magyarország Régió 5 felnőttképzési jó gyakorlattal szerepel, amelyet kiegészít majd a 2008. június 27-n Budapesten, a Budapesti Művelődési Központban megrendezett regionális konferencia tapasztalata is.
Itt szerepel az a modellértékű kezdeményezés, amely a régiónk minden települési közösségének őszintén ajánlható tanulmányozásra, megvalósításra, a következő témaköröket öleli fel:
 - Önsegítő angol nyelvi tanulókör 
 - Falukutatás 
 - Ifjúsági segítők képzése 
 - Személy- és csapatépítési képzés 
 - A nők  munkavállalásának ösztönzése az aprófalvakban és a tanyavilágban
( Falugondnokok Duna-Tisza-közi Egyesülete programja Harkakötöny, Fülöpháza, Fülöpjakab, Ordas, Kunbaracs, Újszilvás önkormányzatával közösen, projektvezető Csörszné Zelenák Katalin, szakmai vezető Moiskó Csilla)

Köszönjük a regionális falu- tanyagondnok egyesület humán erőforrás fejlesztési projektjét  jó felnőttképzési gyakorlatként is feltáró, feldolgozó, bemutató, együttműködő szakmai partnerségét.

A könyvet bemutatta:
Nagy Júlia a Budapest Környéki Népfőiskolai Szövetség ügyvezetője